Fragmentacja Androida: coraz więcej Ice Cream Sandwich, coraz wyraźniejsza porażka na rynku tabletów

Androida 2.X wciąż jest najwięcej.

Google opublikował najnowsze dane dotyczące rozpowszechnienia poszczególnych wersji systemu operacyjnego Android. Wynika z nich, że najnowsza wersja oprogramowania (Ice Cream Sandwich) nie zdobywa rynku w zadowalającym tempie.

Obecnie z Androida w wersji 4.x korzysta zaledwie 2,9% urządzeń działających pod kontrolą tego systemu operacyjnego. I choć skok wykonany w ciągu dwóch tygodni kiedy gromadzono dane, jest imponujący, bo aż o 1,6%, to najnowsza wersja oprogramowania wciąż nie cieszy się dużą popularnością (w lutym "urosła" zaledwie od 0,4%). Dane te zestawiono zresztą z najnowszą wersją iOS (5.1), która już teraz działa na 61% urządzeń Apple.

Co czeka Ice Cream Sandwich? Można się spodziewać, że jego popularność będzie wzrastała, ale ciężko prognozować w jakim tempie. Zaskakuje natomiast strasznie słaba kondycja Androida 3.x (Honeycomb) - dedykowanego tabletom. Ta wersja systemu, choć obecna na rynku od ponad roku, cieszy się niewiele większym zainteresowaniem od świeżego Ice Cream Sandwich.

Dane opublikowane przez Google dotyczą okresu dwóch tygodni, zakończonego drugiego kwietnia.

[za: The Next Web ]

Więcej o: