Microsoft opatentował doradcę zakupowego

To naprawdę może być przydatna rzecz.

Lubisz spędzać dużo czasu w sklepie (szczególnie spożywczym)?  My nieszczególnie. Nie zawsze wiemy jednak gdzie poustawiane są produkty, których potrzebujemy, a czasem po prostu nie możemy bez nich wyjść ze sklepu.

O pomoc można teoretycznie poprosić pracownika sklepu, ale często po prostu nie ma ich pod ręką albo są czymś strasznie zajęci. I właśnie osobom nieco zagubionym w sklepach, z pomocą chce przyjść Microsoft. Firma opatentowała technologię "doradcy zakupowego", który potrafi wskazać nam drogę do wybranych produktów.

Trasa zostanie wyznaczona na podstawie potrzeb użytkownika. Można więc wybrać najszybszą drogę przez sklep, najkrótszą czy taką, która poprowadzi nas jedynie pomiędzy najtańszymi produktami. Część sklepów (po wniesieniu opłat?) będzie także mogła modyfikować trasy pokazywane klientom w oparciu chociażby o to jaka ilość danego produktu znajduje się w odwiedzanym przez nas miejscu.

Brzmi całkiem nieźle, prawda? Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy technologia ta zostanie oddana w ręce użytkowników. Więcej na jej temat przeczytać można jednak w zgłoszeniu złożonym w amerykańskim urzędzie patentowym .

[za: Slashgear ]

Więcej o: