Okulary rozszerzonej rzeczywistości Google już są. I wyglądają niesamowicie

Google ujawnił w końcu, jak będą działać okulary rozszerzonej rzeczywistości koncernu. W skrócie: za ich pomocą można odebrać wiadomość, sprawdzać mapy lub przeprowadzać wideokonferencje. Zapowiada się świetnie.

Plotki mówiące, że Google szykuje specjalne technookulary krążyły już od dawna . Teraz w końcu wiemy, że warto było czekać. Google na swoim profilu na Google+ dał nam przedsmak tego, czego należy się spodziewać.

Czego należy się więc spodziewać? Że okulary pozwolą nam wykonywać część czynności, które normalnie wykonujemy na smartfonie, ale... bez smartfona. Okulary składają się z samej ramki, a w jednym jej kącie znajduje się niewielki ekran, na którym wyświetlane są powiadomienia. Z krótkiego filmu demonstrującego możliwości okularów wynika, że są one obsługiwane poleceniami głosowymi. Zobaczcie zresztą sami:

Całe szczęście, że okulary wyglądają tak... niepozornie i nieinwazyjnie. Według wcześniejszych doniesień miały one bowiem wyglądać tak:

Oakley ThumpsOakley Thumps fot. 9to5google.com

Jak informuje serwis The Verge , okulary mają pojawić się na rynku do końca 2012 roku, w cenie od 250 do 600 dolarów. Czekamy!

Więcej o: