Ponowna premiera peceta Raspberry Pi opóźniona

Czekacie na Raspberry Pi, supertani i supermały komputer działający na Linuksie? W takim razie mamy dla Was złą wiadomość - jeszcze trochę na niego poczekacie.

Pecet zaliczył już co prawda debiut na rynku ostatniego dnia lutego, ale wszystkie 10 tysięcy sztuk, które były dostępne u dwóch brytyjskich pośredników (Premier Farnell i RS Components), zostały natychmiastowo wyprzedane . Producent zapowiedział, że dostarczy nową partię komputerów w marcu, ale nie udało się tego zrobić.

Powód obsuwy to brak znaku europejskiej zgodności (Conformité Européenne) na komputerze, który musi być umieszczony na większości produktów sprzedawanych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie był on wymagany przy pierwotnej premierze, bo brytyjski Departament Biznesu, Innowacji i Umiejętności (BIS) dopiero teraz potwierdził konieczność umieszczenia oznaczenia na sprzęcie.

Miejmy nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany i w ciągu najbliższych dni poznamy nową datę premiery komputera. I że liczba sztuk udostępnionych w drugim rzucie będzie znacznie większa niż za pierwszym razem.

[Za: Telegraph ]

Więcej o: