Nowe statystyki od Google. Robią wrażenie

Prezes Google Larry Page, jak ma to w zwyczaju, podzielił się kilkoma świeżymi liczbami dotyczącymi usług swojej firmy. Imponują zwłaszcza te pochodzące z YouTube'a.

Jak poinformował Page w raporcie dla inwestorów na rok 2012 , miesięcznie z największego portalu z filmikami korzysta przeszło 800 milionów użytkowników, zaś co sekundę na YT zamieszczana jest ponad godzina materiałów wideo. Ta statystyka działa na wyobraźnię i z upływem czasu będzie działać jeszcze mocniej - Page zaznaczył, że dzięki integracji z Google+ YouTube rozrasta się tak szybko jak jeszcze nigdy dotąd.

Skoro mowa o Google+, to trzeba wspomnieć, że baza aktywnych użytkowników tego portalu społecznościowego przekroczyła ostatnio próg 100 mln. Przeglądarki Google Chrome używa dwa razy więcej osób, natomiast konto Gmail ma już 350 milionów internautów. Warto odnotować także, że każdego dnia aktywowanych jest bagatela 850 tysięcy urządzeń opartych o system Android.

Krótko mówiąc, Google rozrasta się w zawrotnym tempie i na razie nic nie wskazuje na to, aby firma z Mountain View miała zwolnić tempo. Wręcz przeciwnie - biorąc pod uwagę liczbę usług i urządzeń, jakie Google planuje wprowadzić w najbliższym czasie, zapewne będzie rozwijać się jeszcze szybciej.

Więcej o: