Nowy pomysł - połączone Facebook i Pinterest

Aplikacja Pinvolve obiecuje przeniesienie strony facebookowej na Pinterest. Dobry pomysł? Dziwny pomysł?

Na Facebooku jest nowa aplikacja - Pinvolve . Jej twórcy uznali, że powstać powinien serwis, który połączy siłę Facebooka oraz zdobywającego w szalonym tempie popularność Pinteresta . Co możemy dzięki niej zrobić? Przekonwertować stronę na Facebooku tak, by przekształcić ją w tablicę na Pinterest, na której wszystkie nasze zdjęcia będą przypięte w charakterystyczny, ale atrakcyjny sposób.

Ma to nawet sens. Raport firmy marketingowej Experian "The 2012 Digital Marketer: Benchmark and Trend Report" wskazuje, że liczba wejść na Pinterest wzrosła o 50% w okresie między styczniem a lutym tego roku, a serwis zaskoczył już w grudniu zeszłego roku, gdy niespodziewanie trafił do top 10 "społecznościówek". Firma analityczna comScore ocenia, że w lutym serwis odwiedziło 17,8 milionów unikalnych użytkowników z samych tylko Stanów Zjednoczonych, którzy spędzają tam średnio 89 minut miesięcznie. W ten sposób w rankingu popularnych serwisów społecznościowych jest tuż zaraz za Facebookiem i Twitterem.

Jeśli dana strona fanowska na Facebooku jest atrakcyjna wizualnie (publikuje ładne zdjęcia, zajmuje się fotografią, modą, kulinariami, itp.), to w może rozważać skorzystanie z Pinvolve.

Więcej o: