Google się nie poddaje - zapowiada całkiem odmienioną wersję Google+

Serwis Google+ wciąż nie pokonał Facebooka. Zaskoczeni? Google chyba nie, ale nie ustaje w wysiłkach. Właśnie ogłosił, że jego serwis społecznościowy ulegnie sporej zmianie. Ma być prostszy, ładniejszy, bardziej intuicyjny. Tylko czy to wystarczy?

Google+ zadebiutował pod koniec czerwca ubiegłego roku. W ciągu niecałego roku zdołał zdobyć - według zapewnień Google - 170 milionów użytkowników. Niemała to liczba, ale do zdetronizowania Facebooka jeszcze trochę brakuje.

Google stara się więc jak najbardziej uatrakcyjnić swój serwis. Tym razem nie chodzi jednak o drobne poprawki. Zmieni się cały wygląd Google+ .

Nawigacja zostanie przesunięta z góry serwisu na lewą stronę. Menu można będzie dostosować do własnych oczekiwań, dowolnie upuszczając na nim wybrane aplikacje. Opcje, z których nie korzystamy można będzie ukryć. Na prawą stronę trafi lista znajomych z czata, do której dodane zostaną wreszcie zdjęcia.

 

Same zdjęcia natomiast mają być większe i prezentowane w bardziej atrakcyjnej formie. Google zapowiada, że podobnie rzecz będzie się miała z filmami z YouTube.

Google Spotkania, czyli Hangouts, będą miały własny dom - odrębną zakładkę, gdzie znajdą się zaproszenia do rozmowy, zebrane wszystkie publiczne Spotkania i zmieniająca się lista popularnych Hangoutów.

 

Zmiany mają nastąpić u wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Nowy Google+ zapowiada się nieźle. Ciekawe tylko, czy nowy wygląd przyciągnie nowych, oddanych użytkowników.

Więcej o: