Kilka drobnych wycieków z Microsoftu - data premiery IE 10, pakietów biurowych i innych

Czasem warto wejść na Twittera. Zwłaszcza, kiedy Microsoft gubi plansze z prezentacji, na których określono plany wydawnicze firmy aż do roku 2014 włącznie.

Jak wynika ze "zgubionych" plansz, w połowie roku 2012 Microsoft opublikuje nowa wersję swojej flagowej przeglądarki internetowej - Internet Explorer 10. W tym samym okresie koncern udostępni wersję beta pakietu biurowego Office 15 wraz z Exchange, Visio, Project i SharePoint. Całość, w wersji finalnej, trafi na rynek dopiero na początku roku 2013.

Dane, de facto, nie zostały zgubione. Nie wypadły bowiem z przejeżdżającej ciężarówki. W rzeczywistości opublikowane zostały przez jednego z klientów Microsoftu, który korzysta z chmurowych usług firmy. Maarten Visser stwierdził, że ujawnił materiały na swoim profilu na Twitterze , ponieważ aby je uzyskać nie musiał się nawet logować do systemu. Uznał więc, że nie stanowią tajemnicy firmy.

Być może następnym razem Microsoft będzie lepiej strzegł swoich planów wydawniczych. Tymczasem, więcej materiałów z prezentacji znajduje się w serwisie Flickr. Oczywiście, w zasobach Marteena Vissera.

Więcej o: