Intel ujawnia Cove Point: połączenie ultrabooka i tabletu

Ultrabooki są już chwilę na rynku i choć nadal zadziwiają lekkością i smukłą sylwetką, to nie znaczy, że nie można w nich coś zmienić. Intel proponuje połączyć je z innym modnym gadżetem.

Intel Cove Point to hybryda ultrabooka i tabletu, która po raz pierwszy została zaprezentowana w zeszłym tygodniu.

Urządzenie przypomina tablety z dołączanymi klawiaturami - jak np. Asus Transformer - idealny wybór dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy potrzebują netbooka czy tabletu.

Cove Point ma dotykowy ekran, który po zamknięciu urządzenia pozostaje na wierzchu - w ten sposób można go  używać jak tradycyjnego tabletu. Ponieważ jednak jest oparty o model ultrabooka, jest dużo cieńszy niż rozmaite notebooki z obracanym ekranem. Klawiatura, która wysuwa się pod spodu jest pełnowymiarowa i pozwala ustawić urządzenie jak laptopa.

Intel Cove Point - hybryda ultrabooka i tabletuIntel Cove Point - hybryda ultrabooka i tabletu fot. Intel

Najważniejszą zaletą Cove Point jest jednak system operacyjny, który odróżnia go od tabletów z Androidem - Windows 8. A w środku zamontowany jeszcze opracowywany układ Ivy Bridge. Inne cechy upodabniające go do pełnowymiarowego laptopa to 12,5-calowy ekran, dwa gniazda USB i jedno HDMI.

Zdaniem Gary Richmana z Intela, który pracował nad tym projektem, Cove Point pozwoli na połączenie wygody korzystania z laptopa z unikalną kontrolą Windows 8 za pomocą dotyku. Pytanie, czy klienci potrzebują takiej hybrydy?

 

[ Wired ]

Więcej o: