Microsoft jest na fali

Sprzedaż oprogramowania firmy rośnie. Podobnie jest z jej przychodami.

Choć mówi się, że pecety słabną z roku na rok - kupujemy ich coraz mniej - to z badań wynika , że z kondycją komputerów osobistych wcale nie jest tak źle. Potwierdza to zresztą firma Microsoft, która pochwaliła się swoimi wynikami sprzedaży i finansami.

Amerykański gigant ujawnił, że w ostatnim kwartale zakończonym 31 marca, sprzedaż Windows wzrosła o 4%. Stało się tak pomimo tego, że analitycy przewidywali spadek sprzedaży systemu operacyjnego. Jeszcze lepiej mają się narzędzia serwerowe i biznesowe Microsoftu. Ich sprzedaż wzrosła w ostatnim kwartale aż o 14%. Dyrektor finansowy w firmie (Peter Klein) powiedział, że Microsoft jest bardzo zadowolony z inwestycji świata biznesu w jej technologie.

Tymczasem przychód firmy zamknął się w kwocie 17,41 miliarda dolarów. Jest to wzrost o 6% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Zysk netto za kwartał wyniósł 5,11 miliarda dolarów w tym roku i był mniejszy od zeszłorocznego 5,23 mld. Wynik ten byłby jednak lepszy od ubiegłorocznego, gdyby nie brać pod uwagę ulgi finansowej w wysokości 461 milionów dolarów, którą Microsoft otrzymał dwanaście miesięcy temu.

Więcej na temat finansów firmy można przeczytać w jej oficjalnym komunikacie prasowym.

[za: Microsoft ]

Więcej o: