Tak wyglądał oryginalny Google Phone

Na dwa lata przed tym, jak stał się modelem G1.

W toczącej się sprawie sądowej, w której ścierają się ze sobą Google i Oracle , druga z firm pokazała bardzo interesujące slajdy. Znalazło się na nich prototypowe urządzenie, które ostatecznie stało się telefonem Google G1.

Oryginalny Google Phone pokazany na slajdach, mocno różni się od urządzenia, które ostatecznie trafiło na rynek. Warto także dodać, że prototyp ten pochodzi z 2006 roku, a więc pokazano go na dwa lata przed premierą G1. Slajdy podkreślają, że telefon miał działać we wszystkich sieciach, a jak wiemy, ostatecznie zadebiutował na zasadach wyłączności w amerykańskim T-Mobile.

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętową, to wymieniane są takie podzespoły jak procesor ARM v9 (taktowany zegarem przynajmniej 200MHz), 64MB pamięci RAM, kamerkę 2Mpix, wyświetlacz QVGA, czytnik kart miniSD oraz wyjście USB oraz Bluetooth. Z danych wynika, iż Google zastanawiało się także nad wprowadzenie klasycznej klawiatury QWERTY do swojego urządzenia, a także drugiego, niewielkiego wyświetlacza, wsparcia dla WiFi oraz moduł GPS. Myślano także o akceleracji sprzętowej.

Co ciekawe, ze slajdów wynika, że Google posiadał system Android już w 2006 roku, a więc na rok przed jego oficjalnym ujawnieniem i dwa lata przed premierą. Wiadomo również, że telefon miał być stosunkowo tani i nastawiony na transmisję danych.

[za: Slashgear ]

Google PhoneGoogle Phone fot. slashgear.com

Więcej o: