Niezwykły hotel z wodospadem

Zostanie wzniesiony w Szanghaju. Budowa już się rozpoczęła.

Firma architektoniczna Atkins zaprezentowała śliczny i oryginalny projekt pięciogwiazdkowego hotelu. Shimao Intercontinental Hotel zostanie wzniesiony w Szanghaju, a jego budowa - która już ruszyła - powinna się zakończyć pod koniec roku 2014 lub na początku 2015.

W projekcie uwagę zwraca przede wszystkim pomysłowe wykorzystanie nieużywanych gruntów. Budynek powstanie w opuszczonym kamieniołomie, z którego wystawać będą jedynie trzy piętra. Pozostałe szesnaście kondygnacji oprze się o ściany dawnego kamieniołomu - piętra zostaną umieszczone w potężnym, stumetrowym wykopie.

Shimao Intercontinental HotelShimao Intercontinental Hotel fot. shanghaiist.com/Atkins

Dziura w ziemi zostanie także wypełniona wodą, która stworzy sztuczne jezioro. Co ciekawe, dwa piętra budynku i duża restauracja, znajdą się pod poziomem wody. Jakby komuś jeszcze brakowało wyszukanych pomysłów, to projektanci z Atkins zapowiedzieli, że hotel zostanie częściowo "przykryty" (przynajmniej jego front) sztucznym wodospadem.

W projekcie brano pod uwagę także "zielone technologie". Źródła geotermalne będą zaopatrywały budynek w ogrzewanie i elektryczność, a jego dach pokryty będzie roślinnością. W hotelu znajdzie się 380 pokoi. Cena za noc będzie się zaczynała od 320 dolarów.

[za: Shanghaiist ]

Shimao Intercontinental HotelShimao Intercontinental Hotel fot. shanghaiist.com/Atkins

Więcej o: