Samsung oficjalnie przegonił Nokię na rynku telefonów

Finowie przegrywają walkę o serca konsumentów z Koreańczykami.

Stało się to, co ponad tydzień temu przewidywali analitycy. Nokia nie jest już liderem rynku telefonów komórkowych. Na tronie zasiadła koreańska firma Samsung, która wyprzedziła swojego rywala w ilości sprzedanych urządzeń. Tak przynajmniej twierdzą firmy IHS iSuppli oraz Strategy Analytics.

Ich zdaniem, w pierwszym kwartale tego roku, Samsung zdobył 24,5% udziału w światowym rynku. Nokia miała tymczasem 22,5%. Obie firmy podkreślają, że całkiem dobrze radzi sobie także Apple, który zdobył 9,5% światowego rynku. Analitycy zaznaczają, że Nokia przegrywa ze swym największym rywalem zarówno w sprzedaży tańszych urządzeń dla mniej wymagającego użytkownika jak i droższych smartfonów.

Smutny to dzień dla Nokii, która była liderem rynku telefonów komórkowych nieprzerwanie od 1998 roku. Kto jednak wie, może jeszcze kiedyś uda jej się odzyskać utraconą pozycję. Póki co strata do Samsunga nie jest jeszcze olbrzymia.

Udział w rynku Nokii i Samsunga - pierwszy kwartał 2012Udział w rynku Nokii i Samsunga - pierwszy kwartał 2012 fot. slashgear.com

[za: Slashgear ]

Więcej o: