Dwa "Wściekłe Ptaszki" rozpoczynają pracę na własny rachunek

Duet, który w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu "Wściekłych Ptaków" opuszcza swą macierzyńską firmę i zakłada własną - Boomlagoon.

Gra "Angry Birds" okazała się światowym fenomenem i od 2009 napędza rynek. Z tej koniunktury chcą skorzystać stojący na sukcesem "Ptaków" Antti Stén, tworzący infrastrukturę informatyczną i Tuomas Erikoinen - główny grafik. Opuszczają fińskie studio Rovio (które w miarę wzrostu popularności swego największego hitu rozrosło się z 12 pracowników do 300) i zakładają własne o nazwie Boomlagoon .

Jak donosi venturebeat.com duet Stén i Erikoinen myślał "pójściu na swoje" od dawna (domena Boomlagoon.com została zarejestrowana w lutym tego roku), panowie zdają sobie sprawę, jakie wyzwanie przed nimi stoi:

"Nasze główne umiejętności to tworzenie gier, ale mieliśmy również możliwość zajmowania się takimi dziedzinami jak PR, branding, rekrutacja, negocjacje biznesowe, kierowanie zespołem, zarządzanie personelem" - powiedział Stén.

Boomlagoon, które będzie mieścić się w Helsinkach i wciąż szuka inwestora, skupi się na tworzeniu gier na "każde urządzenie" - smartfony, tablety oraz strony internetowe. Do tworzenia gier twórcy będą używać HTML5.

"Jeśli właściwie rozegrasz karty możesz wygrać kolejne Angry Birds" - podsumował swe plany Stén.

Życzymy powodzenia, miejmy nadzieję, że o fińskim duecie zrobi się wkrótce głośno a my zyskamy nowe fascynujące gry. Choć sukces "Wściekłych Ptaków" jest chyba nie do powtórzenia.

[ za venturebeat.com ]

Więcej o: