Wszyscy mają chmurę - ma i LG

Koreański gigant właśnie dołączył do toczącego się już od kilku lat i stale rozrastającego się pojedynku na tzw. chmury, czyli usługi przechowywania danych na zewnętrznych serwerach.

LG Cloud dostępny jest od dziś, dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej, i na razie funkcjonować będzie w fazie beta. Instalując odpowiednią aplikację na smartfona LG z Androidem, użytkownik otrzyma na sześć miesięcy 50 GB wolnego miejsca na wirtualnym dysku, z którego będzie mógł zarządzać różnymi dokumentami, muzyką, zdjęciami i filmami (także 3D) i swobodnie przesyłać je na tegoż smartfona, komputer z Windowsem bądź telewizor smart TV.  

Po darmowym półrocznym okresie, ilość wolnego miejsca zostanie zredukowana do 5 GB. Do chmury będą mogły zapisać się także osoby niekorzystające ze sprzętu LG, ale one dostaną zaledwie 2 GB przestrzeni - tyle, ile wynosi limit rozmiaru pliku wysłanego do LG Cloud.

Jak przewidujecie: LG ma szansę wybić się na rynku już, zdaje się, dość zatłoczonym, okupowanym przez Dropboxa, iCloud Google Drive czy SkyDrive?

[Za: The Verge ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: