Microsoft inwestuje spore pieniądze w Barnes & Noble

W wyniku inwestycji 300 mln. dolarów powstanie spółka zależna, w której do giganta z Redmond będzie należeć 17,6% udziałów. Wartość utworzonego przedsiębiorstwa szacuje się na 1,7 mld dolarów.

Nowa spółka prawdopodobnie zostanie ochrzczona mianem Newco i zajmować ma się cyfrową stroną działalności Barnes & Noble, tzn. dystrybucją e-booków oraz rozwojem urządzeń z rodziny Nook. Jednym z pierwszych efektów współpracy tych dwóch amerykańskich potentatów będzie aplikacja Nook dla Windows 8, która znacznie poszerzy grono odbiorców księgarni.

Przy pomocy Microsoftu szefowie Barnes & Noble planują lepiej dostosować się do zmian zachodzących na rynku książek, objawiających się przede wszystkim wzrostem popularności e-booków i spadającym zainteresowaniem tradycyjnymi książkami. Łatwo zgadnąć, że głównym celem firmy jest walka ze swoim głównym konkurentem, Amazonem, który świetnie radzi sobie zarówno w dystrybucji zwykłych książek i e-booków, jak i produkcji e-czytników. Dla Microsoftu natomiast utworzenie wspólnej spółki to znakomity sposób, by wejść do biznesu e-książkowego z nadzieją na spory przypływ gotówki.

Uważacie, że to trafiona inwestycja czy w radzące sobie ostatnio raczej przeciętnie Barnes & Noble nie warto ładować pieniędzy?

[Za: BGR ]

Więcej o: