Największy # na świecie

O dziwo, budynek nie powstaje w Chinach.

Budynek Cross # Towers zostanie wzniesiony w stolicy Południowej Korei, Seulu. Wieżowce zostały zaprojektowane przez Studio Liebeskind (w partnerstwie z Bjarke Ingels Group) i mają być częścią dzielnicy Yongsan International Business. Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy oglądamy projekt budynków, to oczywiście ich nietypowy kształt. Mają one rzecz jasna przypominać symbol "#", którego używamy chociażby na Twitterze.

Oryginalnie, Cross # Towers miał jednak wyglądać odrobinę inaczej. Architekci chcieli wznieść dwa wysokościowce, ale ich plany pokrzyżowały przepisy, które nie umożliwiały budowy odpowiednio wysokich wież. Postanowiono więc wykorzystać "wycięte piętra" i użyć ich jako "pomostów" łączących obie wieże, a tym samym zwiększyć przestrzeń dostępną w budynku.

Cross # TowersCross # Towers fot. www.big.dk/

Wieże będą miały 214 i 204 metry wysokości. W ich wnętrzu znajdzie się przestrzeń biurowa sześćset apartamentów, a nawet biblioteka, przedszkole i galeria. Ciekawostką jest to, że dachy obu pomostów również zostaną wykorzystane. Staną się one przestrzenią publiczną - niewielkimi parkami, w których będzie można odpocząć po dniu pracy. Na dachach zostanie zasadzona trawa, posadzone drzewa i inne rośliny, a dostępna przestrzeń uzupełniać ma tę, którą oferuje dziedziniec na parterze budynku.

Niestety, w tej chwili nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy konstrukcja Cross # Towers.

[za: Gizmag ]

Więcej o: