Apple walczy o kolejną domenę - tym razem o iPhone5.com

Trudno powiedzieć w tym momencie, jak nazywać się będzie nadchodząca wersja smartfona Apple - iPhone 5, "nowy iPhone" czy może jeszcze inaczej. Być może firma z Cupertino nie wie jeszcze, jak nazwie swój kolejny produkt, tak czy siak już przygotowuje grunt pod jego premierę.

Apple złożyło właśnie wniosek do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) o przejęcie kontroli nad domeną iPhone5.com . Obecnie znajduje się na niej kameralne forum, gdzie prowadzone są dyskusje dotyczące, jak łatwo zgadnąć, nowego iPhone'a. Strona została uruchomiona jednak już dość dawno temu, bo w październiku 2010 roku i początkowo internauci plotkowali za jej pośrednictwem na temat urządzenia, które znamy obecnie jako iPhone 4S (a które miało nazywać się iPhone 5).

Szefowie WPO oceniają obecnie zgodność wniosku Apple z przepisami organizacji, a pierwsze kroki ws. przejęcia domeny powinny zostań podjęte na przestrzeni najbliższych paru tygodni. Jeśli WPO uzna, że domena narusza prawa Apple, zostanie ona przyznana firmie z jabłkiem w logo. Biorąc pod uwagę poprzednie sukcesy amerykańskiego giganta w zakresie ochrony swojej własności intelektualnej ( ostatnio przejęcie domen porno ), należy się spodziewać, że tak właśnie się stanie.

Jak sądzicie: działanie Apple stanowi jasny znak, że nowy iPhone w istocie będzie nosił miano "iPhone'a 5", czy to tylko rutynowe działanie producenta?

[Za: SlashGear ]

Więcej o: