Top 10 najważniejszych osób dla Internetu

Rusza Internetowa Galeria Sław. Są na niej bardzo znane nazwiska i kilka osób, o których mogłeś jeszcze nie słyszeć.

Długo trzeba było na nią czekać, ale nareszcie jest. W sieci znaleźć można Galerię Sław Internetu. Stworzyło ją stowarzyszenie ISOC, którego zadaniem jest między innymi dbanie o prawidłowy rozwój globalnej sieci. Można więc w zasadzie pokusić się o stwierdzenie, że jest to oficjalna lista - Galeria Sław.

Znajdziemy na niej 33 osoby, które zdaniem ISOC miały istotny wpływ na to, jak Internet rozwijał się i wygląda obecnie. Podzielono je na trzy grupy. Pierwsza to "Pionierzy", czyli osoby, które miały wpływ na początki Internetu, budowały go od podstaw. Drugą grupą są "Innowatorzy", czyli ci, którzy wprowadzali do sieci nowe zasady i rozwiązania technologiczne. Ostatnią grupą są natomiast "Globalni łącznicy" (z ang. Global Connectors), czyli osoby, które sprawiły, że sieć oplatała coraz większą część naszej planety, a kolejni ludzie mogli się do niej podłączyć.

Na naszej liście umieściliśmy dziesięć osób, które naszym zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie. Warto się z nią zapoznać, by dowiedzieć się komu powinniśmy być wdzięczni za to, że korzystamy z globalnej sieci. Warto, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej pozycji.

Pionierzy:

Globalni Łącznicy:

Innowatorzy:

Specjalne wyróżnienie:

Pozostałe osoby znajdujące się w Internetowej Galerii Sław można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej .

Więcej o: