Klik - smartfon pozna twoich znajomych

Nie pomylisz prawdziwej Agnieszki Radwańskiej z podstawioną.

Izraelska firma Face.com pochwaliła się swoją nową aplikacją na iPhone'a. Klik to narzędzie, które automatycznie rozpoznaje twarze naszych znajomych i ułatwia publikację zdjęć, na których oznaczono konkretne osoby.

Aby aplikacja zadziałała, wystarczy podnieść smartfona i wycelować obiektyw jego aparatu na wybraną postać. Na ekranie urządzenie powinna się pojawić niewielka chmurka z imieniem naszego znajomego lub znajomej. I to jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.

Klik działa w powiązaniu z naszym kontem na Facebooku, na którym przegląda nasze fotografie, by "nauczyć się" twarzy naszych znajomych. Gdy aplikacja nie jest pewna widzianej osoby (lub popełni błąd), wyświetlana jest lista z podobnymi ludźmi. Wybierając prawidłowego znajomego, sprawiamy, że aplikacja działa coraz lepiej.

Za pomocą Klik możemy też w prosty sposób dzielić się oznaczonymi zdjęciami na Facebooku, Twitterze czy poprzez pocztę elektroniczną. Autorzy aplikacji zaznaczają jednak, że analiza wszystkich naszych fotografii może jej zająć nawet cały dzień. Potrafi ona rozpoznać tylko tych, którzy są na liście naszych znajomych.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z Apple App Store .

[za: All Things Digital ]

Więcej o: