Foxconn buduje nową, imponującą siedzibę. Byliśmy tam [GALERIA]

Tajwańskie Hong Hai Precision, znane w świecie jako Foxconn zamierza wybudować centralę w Chinach. Ma to być supernowoczesny budynek w centrum Szanghaju. Postanowiliśmy zobaczyć go na własne oczy.

Nowa siedziba Foxconn powstanie w Szanghaju przy ulicy Dongyuan, na promenadzie nad rzeką Huangpu. Póki co teren został tylko ogrodzony. Na płocie zawieszono jednak obszerne plakaty prezentujące bryłę nowego budynku i jego główne cechy. Ma to być inteligentny biurowiec przywołujący na myśl kryształowe pudełko, z oszołamiającym widokiem na ekskluzywną dzielnicę Pudong. Udało nam się zajrzeć na plac budowy .

Umiejscowienie go w tym biurowo-finansowym sercu Szanghaju może jednak sprawić, że mimo swych unikalnych cech gmach pozostanie niezauważony. Dzielnica wypełniona jest bowiem różnej maści, na pozór niepasującymi do siebie, niezwykle oryginalnymi wieżami ze szkła, betonu i stali.

Według dziennika Global Times, centrala w Szanghaju odpowiedzialna będzie za obsługę produkcji i sprzedaży koncernu. Według planu gmach ma zostać ukończony w 2015 roku. Nie wiadomo ile będzie kosztować jego budowa, ale z pewnością nie będą to małe pieniądze. Co ciekawe, niedawno Foxconn poinformowało, że firma zamierza zakupić prawie milion robotów, aby obniżyć i tak już niskie koszty pracy . Obecnie Hong Hai Precision zatrudnia w Chinach około 1,2 miliona pracowników.

Więcej o: