Facebook wreszcie jasno mówi o co chodzi z tymi danymi i prywatnością

Ale póki co nie po polsku.

Na Facebooku pojawiła się kolejna nowość, a w zasadzie coś, co od dawna już tam jest, zostało ubrane w nowe, atrakcyjne szaty. Mowa o warunkach korzystania z serwisu i polityce prywatności. Umowy, których zazwyczaj nawet nie czytamy zostały uporządkowane i opublikowane w specjalnej, nowej części serwisu.

Tym miejscem jest The Facebook Terms and Policies Hub, który znajdziemy pod adresem Facebook.com/policies . Ta część serwisu zawiera jasno oznaczone bloki tekstu mówiące o prawach i przywilejach użytkowników i o tym jak Facebook wykorzystuje zdobyte dane.

Możemy tu także dowiedzieć się, co Facebook myśli o bardziej kontrowersyjnych treściach i zjawiskach z sieci. Mowa tu o przemocy, nienawistnych wypowiedziach, nagości czy własności intelektualnej. Przedstawiciele serwisu prezentują tu także informacje na temat reklam czy tekstów sponsorowanych.

Facebook chce, by Terms and Policies Hub stało się miejscem, w którym ważne dla użytkowników treści będą przede wszystkim przejrzyste, ale i udostępniane w taki sposób, żeby konkretne informacje można było z łatwością odszukać. Niestety, póki co ta część serwisu nie została udostępniona w języku polskim. Za jakiś czas powinno się to jednak zmienić.

[za: Mashable ]

Więcej o: