Nadchodzi iOS 6 i wspaniałe mapy 3D. Nie od Google

Zakupione przez Apple trzy firmy zajmujące się produkcją map pozwoliły stworzyć usługę nowej jakości, która zadebiutuje prawdopodobnie wraz z kolejną wersją systemu na urządzenia mobilne.

System iOS6 może zostać przedstawiony światu na konferencji World Wide Developers, która odbędzie się w połowie czerwca. Jedną z jego największych atrakcji będą zupełnie nowe mapy.

Placebase, Poly9 i C3 Technologies pozwoliły na stworzenie kompletnej usługi z zaskakująco dobrą wersją trójwymiarową , która prezentuje się niezwykle realistycznie.

Nowa aplikacja na iPhona, iPada i iPoda ma być znacznie szybsza, przejrzysta i niezawodna od Google Maps. Współpraca pomiędzy Apple a gigantem Internetu w zakresie map dobiega więc chyba końca, choć jeszcze w zeszłym roku obie spółki wydały oświadczenie, że dalej "trzymają się razem". Teraz partnerzy stają się konkurentami a Apple ma szansę zaoszczędzić okrągły miliard dolarów wydawany na licencje.

Wystarczy spojrzeć na poniższy film prezentujący mapę Oslo wykonaną przez należącą do Apple firmę C3  - realizm i jakość robią wrażenie.

 

Można nie lubić Apple, ale trzeba przyznać, że nowa aplikacja zapowiada się po prostu rewelacyjnie .

 
 

[ za 9to5mac.com ]

Więcej o: