Ponad 6 lat po premierze Xbox 360 może doczekać się przeglądarki internetowej. Zintegrowanej z Kinectem

Użytkownicy PlayStation 3 wiedzą doskonale, że przeglądanie Internetu na konsoli nie należy do najwygodniejszych czynności. Można oczywiście podłączyć myszkę i klawiaturę, ale kupowanie akcesoriów specjalnie po to, aby bezproblemowo przeglądać Sieć z poziomu konsoli nieco mija się z celem. Microsoft zdawał sobie z tego sprawę, dlatego do tej pory nie wypuścił na Xboksie 360 żadnej w pełni funkcjonalnej przeglądarki internetowej. Po premierze Kinecta firma zmieniła jednak podejście do tej kwestii.

Jak donoszą bliżej nieokreślone źródła portalu The Verge , gigant z Redmond pracuje obecnie nad nową wersją swojej przeglądarki, Internet Explorer 9, która działałaby na Xboksie 360 pod kontrolą kamerki Kinect. Przeglądarkę będzie można obsługiwać głosem, na przykład wymawiając jakieś hasło w wyszukiwarce Bing, i ruchami dłoni, nawigując po stronach. Choć nie wydaje mi się, aby wiele osób regularnie korzystało z przeglądarki na swoim Xboksie, to niewątpliwie surfowanie po Sieci na Kinekcie będzie świetnym sposobem na zaimponowanie znajomym. Zwłaszcza jeśli znają oni "Raport Mniejszości".

Szczegółów dotyczących przeglądarki dostosowanej do możliwości Kinecta, prawdopodobnie wraz z jej datą premiery, należy oczekiwać podczas targów E3, które odbędą się w Los Angeles na początku czerwca.

Więcej o: