Największy chiński rywal Google zapowiada własny system operacyjny na smartfony

Oprogramowanie ma być rewolucją na rynku tanich smartfonów.

Firma Baidu zapowiedziała, że już wkrótce udostępni swój nowy system operacyjny dla smartfonów. Choć konkretnej daty premiery jeszcze nie ustalono, to zdradzono, że oprogramowanie nazwane ma nie tylko być konkurencją dla Androida i iOS, ale i rewolucją na rynku tanich smartfonów.

Pierwszym urządzeniem wykorzystującym Baidu Cloud Smart Terminal będzie smartfon Changhong H5018 (produkowany przez Foxconn). I on ma być czymś rewolucyjnym, zapowiedzią nowej ery smartfonów kosztujących mniej niż 150 dolarów. Smartfon pracuje w sieciach 3G, posiada 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy i kamerkę 3Mpix. Będzie także posiadał "usługę rozpoznającą mowę", która powinna przypominać Siri.

System operacyjny Baidu Cloud Smart TerminalSystem operacyjny Baidu Cloud Smart Terminal fot. beat.baidu.com

Atrakcją na pewno będzie połączenie go z usługą Baidu Netdrive, w której każdy użytkownik otrzyma 100GB powierzchni dyskowej w chmurze. Smartfon będzie także oferował dostęp do usług Baidu Music, Baidu Album i Baidu Map. Jakby tego było mało, chińska firma zapowiada także swój własny sklep z aplikacjami - Baidu Cloud Store.

Chińczycy podkreślała, że ich ostatecznym celem jest stworzenie wygodnej, otwartej platformy, z której skorzystają producenci sprzętu. Baidu ujawniło, że firma Dell pracuje już nad własnym smartfonem pracującym pod kontrolą Cloud Smart Terminal. Rozmowy z innymi producentami podobno już się rozpoczęły.

[za: TheNextWeb ]

Więcej o: