Olimpiada co do minuty będzie transmitowana w Sieci

2500 tysiąca godzin materiałów filmowych do obejrzenia.

BBC ogłosiło, że stworzy specjalną platformę dla osób, które zamierzają śledzić tegoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć tego typu w historii brytyjskiej firmy. Dzięki jej staraniom, każdy widz będzie mógł obejrzeć absolutnie całą olimpiadę. I nie będzie musiał siedzieć przed telewizorem.

Letnie Igrzyska Olimpijska będą udostępniane w specjalnych odtwarzaczach na stronach internetowych BBC. Do tego dojdą aplikacje dla iPhone'a, iPada i dla urządzeń działających pod kontrolą Androida. BBC zaoferuje także aplikację dla telewizorów podłączonych do Internetu oraz dla użytkowników Playstation 3 i innych urządzeń (platform), których jeszcze nie wymieniono. Igrzyska będą także opisywane na Twitterze.

W sumie, do dyspozycji fanów sportu oddane zostaną 24 strumienie wideo (Full HD), a transmisje z całej imprezy mają się złożyć na 2500 godzin materiałów wideo. BBC twierdzi, że po raz pierwszy w historii będziemy mieli do czynienia z cyfrową olimpiadą.

[za: Slashgear ]

Więcej o: