Kozacka fantazja Rosjan: ciało zastąpić robotem, umysł holograficznym awatarem. Nieśmiertelność?

Plan grupy rosyjskich wynalazców jest jasno określony: do 2025 roku stworzyć robota kontrolowanego przez mózg, do 2045 roku umożliwić przeniesienie nas do wirtualnego awatara.

Kilka pierwszych kroków w wielkiej wyprawie po nieśmiertelność ludzkości grupa o nazwie Russia 2045 już wykonała. Po pierwsze naukowcy wpadli na świetny pomysł: ludzkie ciało można zastąpić humanoidalnym robotem, który będzie zespolony z naszym mózgiem a więc wykona wszystko jak nasza wierna kopia.

Stworzenie takiego robota planowane jest na rok 2025. Dekadę później ludzka osobowość ma być już możliwa do przeniesienia do sztucznego mózgu. A w roku 2045 ma nastąpić ostateczne rozwiązanie problemu "strachu przed odejściem z tego świata" - mózg będzie jedynie częścią hologramu.

"Przed rokiem 2045 sztuczne ciało, jakie zostanie stworzone nie tylko przewyższy istniejące pod względem funkcjonalności ale osiągnie perfekcyjną formę i nie będzie mnie atrakcyjne od ciała ludzkiego".

Wszyscy będziemy więc młodzi, przystojni i - daj panie Boże - również bogaci, aby luksus przebywania w tak "atrakcyjnym holograficznym słoju" mógł stać się naszym udziałem.

Kolejnym krokiem na drodze do spełnienia powyższej wizji jest robot, który póki co stworzyła grupa Russia 2045. Jak na razie radzi sobie z mruganiem i potrafi znacząco przebierać palcami. Do kontrolowanego umysłem super-modelu jeszcze trochę mu brakuje, ale cały eksperyment jest dopiero w fazie rozwoju (polegającej najpewniej w olbrzymiej mierze na zbieraniu funduszy).

Wiem, wyśmiewano się zarówno z Kopernika jak i z Kolumba, obaj odnieśli historyczne sukcesy dzięki upartemu dążeniu do realizacji swoich wizji. Takiego samego uporu i efektu życzymy rosyjskim naukowcom.

Nieprzekonani? Spójrzcie na wideo poniżej.

 

[ za theverge.com ]

Więcej o: