Gtar - każdy może grac na gitarze, iPhone pomoże

Na smartfonach od dawna znajdziecie aplikacje umożliwiające pogranie na wirtualnej gitarze. Ale pomysł, by aplikacja uczyła gry na prawdziwej jest całkiem nowy.

Gtar to coś więcej niż aplikacja - to projekt specjalnej treningowej gitary, której sercem jest właśnie iPhone z aplikacją przypominającą popularne gry muzyczne. Można z niej wybrać jedną z ulubionych piosenek i poziom trudności. Najłatwiejszy będzie wymagał grania tylko strunach, a diody LED umieszczone na gryfie gitary podświetlą nam odpowiednią strunę. Dodatkowo funkcja SmartPlay wyciszy źle zagrane nuty. Na wyższym poziomie konieczne będzie już przyciskanie strun do progów, ale w tle nadal będzie działać SmartPlay. Na najwyższym zagracie już zupełnie sami. Jest jeszcze opcja FreePlay, która pozwoli na granie jak na normalnej gitarze, ale z dodatkiem efektów generowanych przez aplikację.

Projekt został ogłoszony na serwisie Kickstarter służącym do finansowania nowych idei - bez problemu zebrał 100 tysięcy dolarów potrzebne na realizację pomysłu. Nadal pozostały 33 dni do końca zbiórki, a suma wciąż rośnie - w tej chwili przekracza 180 tysięcy. Wygląda więc na to, że prędzej czy później zobaczymy Gtar na rynku.

Więcej o: