Kolejne zastosowania druku 3D - tym razem bikini

Studio Continuum Fashion stworzyło pierwszy na świecie, w całości wydrukowany element odzieży. Kto mógł się spodziewać, że będzie to akurat białe bikini?

Być może nie jest to najtańsze albo zdobyte najmniejszym wysiłkiem bikini na świecie, ale swą wyjątkowością zdecydowanie nawiązuje walkę z tym wykonanym z pudrowych cukierków.

N12, czyli wykonane z tworzywa Nylon-12, bikini jest w rzeczywistości matematycznym wulkanem. Jako że konstrukcja jest zupełnie bezszwowa i nie jest jednocześnie płaską powierzchnią, musiała zostać wcześniej dokładnie wyliczona i wymodelowana. Ostatecznie ekspertki ze studia Continuum Fashion postanowiły, że będzie się składać z groszków o różnej średnicy. Dopiero ich różne zestawienia pozwalają otrzymywać pożądane krzywizny. Żeby natomiast uzyskać miękką, elastyczną konstrukcję, zachowaniem przypominającą płótno, a nie kawałek blachy, posłużono się technologią selektywnego druku laserowego (SLS).

Z połączenia odrobiny geometrii, materiałoznawstwa, jako-takiego pojęcia o modzie i laserowej drukarki otrzymujemy na koniec kilka elementów. Wystarczy złączyć je przy pomocy zintegrowanych klipsów i podziwiać... wynik pracy. Plastikowe bikini.

Najlepsze jest jednak to, że za jedyne 300 dolarów (plus koszty przesyłki) nylonową górą od bikini można się pochwalić osobiście.

Zapraszamy do galerii zdjęć .

Zobacz także:

Więcej o: