Było "Draw Something" teraz czas na "Sing Something" - muzyczną zgadywankę w stylu karaoke

Idąc śladem popularnej gry "Draw Something" polegającej na odgadywaniu, co rysuje konkurent powstała podobna, tym razem muzyczna zgadywanka. "Sing Something" wymaga od nas zarówno zdolności wokalnych jak i znajomości niezliczonej ilości piosenek.

Aplikacja daje nam na starcie trzy piosenki do wyboru - jeśli znamy słowa (nie uzyskamy żadnej podpowiedzi), możemy nagrać naszą dźwiękową zagadkę i przesłać do osoby, z którą gramy. Jej zadaniem jest odgadnąć tytuł piosenki posiłkując się stanowiącymi część odpowiedzi literkami wyświetlanymi na ekranie.

Aplikacja ma sporą płytotekę do nucenia - ponad 1000 utworów podzielonych na kategorie (80s, 90s, 2000s, 2010-2012). Jak zapewniają twórcy zarówno piosenek jak i kategorii ma wkrótce przybyć.

Nie musicie się obawiać, że będzie zbyt trudno - każda rozgrywka poprzedzona jest podpowiedzią wideo. Każdy, kto ma iPhona lub iPada powinien koniecznie spróbować - "Sing Something" nic nie kosztuje.

Można też sięgnąć po nieco zbliżoną w działaniu aplikację Let's Sing! , która również jest darmowa i również daje możliwość wykazania się talentem muzycznym.

[ za mashable.com ]

Więcej o: