Nieśmiertelny C64 - gry wciąż powstają

Rześki trzydziestolatek - tak można by określić kultowy komputer Commodore 64, na który wciąż powstaje sporo nowych gier.

Upłynęło kilka dekad a Commodore 64 (którego urodziny również obchodziliśmy ) wciąż ma swoich zagorzałych fanów, którzy kochają duże piksele, ubogą paletę kolorystyczną i nieco piskliwy dźwięk.

Prawdziwe uczucie wybaczy jednak wiele, skłoni nawet do zakupów. W sieci znaleźliśmy sklep rgcd.co.uk , który oferuje sporo świetnych tytułów na C64. Urzekły nas choćby opakowania - widać spory trud włożony w projekt graficzny, utrzymanie klimatu i standardów wyznaczonych przez kilkubitowe produkcje.

Tytuły też utrzymane są w stylistyce "oldschoolowej" - dla przykładu gra Panic Analogue rozczula nas swoją dopracowaną grafiką i dramatyzmem przygód głównego bohatera, który próbuje wydostać się z jaskini.

Monochromatyczny C64anabalt jest pełen akcji - uciekamy, skaczemy, rozbijamy szyby i unikamy wyrw w szacie graficznej, które są śmiertelne. Do tego ta ścieżka dźwiękowa! Rewelacja!

Posiadacze komputerów Commodore nowe gry mogą zamawiać, wszyscy inni mogą też pograć w nie online lub ściągnąć na Androida. Rozgrywka naprawdę wciąga!

 
 
Więcej o: