Oto nowy Chromebook i Chromebox

Mają konkurować z Windows 8.

Google, na łamach swojego oficjalnego bloga, chwali się nowym Chromebookiem i Chromeboxem. Firma twierdzi, że maszyny te są prawie trzy razy szybsze od Chromebooków pierwszej generacji. Jednocześnie są to komputery, które mają odebrać użytkowników Microsoftowi i jego nadchodzącemu Windows 8.

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome, Androida i Gmaila, Chromebook zaoferuje ci bardziej naturalne doświadczenia od Windows 8.

- mówił kierownik projektu Chrome, Sundar Pichai.

Amerykańska firma ujawniła przy okazji, że ceny nowego Chromebooka zaczynają się od 449 dolarów. Tymczasem Chromebox - maszyna stacjonarna - będzie sprzedawana w cenach od 329 dolarów. Producentem obu komputerów jest Samsung. W USA będą one sprzedawane w sklepach Best Buy. Można je także będzie nabyć w Sieci - sprzedażą zajmie się Amazon i Newegg.

Google podkreśla, że jedną z zalet maszyn jest to, że do wielu funkcji uzyskujemy dostęp poprzez Internet - chmurę. Zdaniem firmy sprawia to, że nasz Chromebook i Chromebox zawsze są "nowymi maszynami" - nie musimy ich restartować, czy ściągać na nie aktualizacji.

Czy to jednak wystarczy, by podebrać klientów Microsoftowi?

[za: NYT ]

Zobacz także:

Więcej o: