Wyciekła nowa wersja Windows 8. Chińska wersja

Już dziś ma jednak być dostępna dla wszystkich.

W sieci pojawiła się kolejna testowa wersja Windows 8 - Release Preview. Niestety, jej pobieranie nie ma najmniejszego sensu, gdyż jest to chińska wersja systemu operacyjnego, która wyciekła dzięki jednemu z testerów. Waży ona 3,34GB i jak donoszą osoby, które ją ściągnęły, rzeczywiście jest to ta wersja, którą Microsoft miał oddać w ręce konsumentów na początku czerwca. Nie da się w niej jednak zmienić domyślnego języka.

Jeśli jednak wypatrywaliście premiery Release Preview Windows 8, to mamy i dobrą wiadomość. Oprócz przecieku z Chin, informacje przeciekają także z Microsoftu. Jeden z pracowników firmy - Chuck Chan - pospieszył się z umieszczeniem nowej notatki na blogu deweloperów sprzętu i sterowników dla Windows 8.

Z notki wynikało, że kolejna testowa wersja systemu operacyjnego zostanie udostępniona już dziś - 31 maja. Notatka została bardzo szybko usunięta. Jak to jednak zwykle bywa, kiedy coś trafia do Internetu, to już w nim pozostaje. Nie inaczej było w tym przypadku. Internauci zdążyli skopiować treść notatki, która obiegła cały świat.

Odliczanie do premiery tej wersji Windows 8 można zatem rozpocząć już teraz. W przeciągu kilku lub kilkunastu godzin system operacyjny powinien się pojawić na stronach internetowych Microsoftu.

[za: NeoWin / The Verge ]

Zobacz także:

Więcej o: