Awaria w polskiej sieci - nie działa Kwejk, Komórkomania, Wykop

Dziś od rana nie działa kilka ważnych serwisów polskiego internetu - ponoć wszystkiemu winna jest awaria zasilania w firmie zajmującej się hostingiem

[10:12 Aktualizacja]

Wygląda na to, że wszystko powoli wraca do normy. Ruszyła już część serwisów borykających się z problemami. W tej chwili można się już dostać na Wykop, Komórkomanię, Gadżetomanię, Walutomat i Money.pl.

---

[10:44 Aktualizacja]

Ruszył już także serwis Natemat.pl. Wymienione powyżej również działają bez problemu. Awaria została już więc praktycznie usunięta.

[10:54 Aktualizacja]

Na swoim profilu na Facebooku firma Beyond umieściła krótkie wyjaśnienie całej sytuacji:

W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji - niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.

Osobną sprawą pozostaje jednak awaria Kwejk.pl. Serwis ten nie jest obsługiwany przez Beyond.pl, a jak donoszą internauci, nieprawidłowo działał on już wczoraj. Próbujemy dowiedzieć się, co się z nim stało. Kiedy tylko zdobędziemy informacje na ten temat nasza wiadomość zostanie po raz kolejny zaktualizowana.

---

Dziś trudny dzień dla przeciętnego polskiego internauty - nie działa m.in Kwejk.pl, NaTemat.pl czy Gadzetomania, a wcześniej nie dało się też połączyć m.in. z Wykopem.

Jak czytamy w serwisie Spidersweb.pl :

(...) zdaje się, że Beyond.pl, który hostuje te serwisy zaliczył jakąś poważną awarię. Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy, aby dowiedzieć się oficjalnie co się stało, ale nieoficjalnie możemy donieść, że ponoć to awaria zasilania, która narobiła wiele szkód serwerom.

Awaria rozpoczęła się wcześnie rano - po godzinie 7.00 zniknął również Wykop.pl i niektóre serwisy należące do grupy Allegro. Obecnie (8.45) nie działają nadal PayU.pl, Komórkomania.pl, Gadzetomania.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, Money.pl. Padła także e24cloud - chmura należąca do firmy hostingowej Beyond , prawdopodobnego sprawcy całego zamieszania.

Na Temat informuje na Facebooku , że

Coś nam przestało działać. Liczni informatycy w Warszawie, Poznaniu i Krakowie pracują, żeby znów zaczęło. Mamy nadzieję, że naTemat szybko wróci.

Z kolei Wykop.pl stara się całą sprawę obrócić w żart informując na Facebooku, że:

W celu zwiększenia poniedziałkowej produktywności w zakładach pracy, rząd nakazał nam wyłączyć Wykop na kilka godzin ;)

Być może awaria ma szerszy zasięg, bo - jak nas informujecie Kwejk nie działał już wczoraj po południu. Na razie nie udało się potwierdzić informacji o awarii w Beyond.pl - przedstawiciele firmy nie odbierają telefonów.

Jeżeli traficie na inne serwisy, które przestały dziś rano działać - dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także:

Więcej o: