Ten dzbaneczek wyśle ci SMS-a, że mleko jest już zepsute

Przyda się i w domu i w pracy.

Milkmaid to prototyp dzbanka na mleko, który poinformuje cię o tym, czy nadaje się ono jeszcze do spożycia, czy też - kolokwialnie mówiąc - "wyszło". Urządzenie zostało stworzone na konkurs ogłoszony przez firmę General Electric i serwis Quirky. Założeniem konkursu było proste - stworzyć przedmiot codziennego użytku, który stanie się "mądrzejszy dzięki oprogramowaniu". Czytając o Milkmaid, ciężko powiedzieć, że ta sztuka nie udała się jego twórcom.

Dzbanek wyczuwa świeżość mleka za pomocą czujnika pH wbudowanego w podstawę. Po wykryciu zmian w pH, Milkmaid zmienia kolor diod LED, by użytkownik momentalnie widział, czy może jeszcze pić zakupione mleko.

Milkmaid może także wysłać wiadomość tekstową na wybrany numer, byśmy nie zapomnieli kupić mleka po drodze do domu, czy przed zamknięciem sklepów. To jednak wciąż nie wszystko. Twórcy dzbanka udostępniają specjalną aplikację na iPhone'a, która informuje o tym ile mleka nam zostało, jaka jest jego temperatura i kiedy przestanie się nadawać do spożycia.

Urządzenie jest obecnie jedynie prototypem. Nie wiadomo kiedy i czy trafi do masowej produkcji. Coś mi jednak mówi, że choć jest naprawdę oryginalne, to rynku nie podbije. Do oceny świeżości mleka od lat wystarcza człowiekowi nos. Wątpliwym jest, by nawet najsprytniejsza elektronika zmieniła pewne rzeczy.

[za: Techcrunch / Quirky ]

 
Więcej o: