Świat reaguje na konferencję Apple - WWDC 2012 [Kalejdoskop]

Od New York Times do serwisów branżowych.

Konferencja Apple Worldwide Developer Conference (WWDC 2012) już za nami. Jak podsumowują ją redakcje zachodnich serwisów?

New York Times zwraca uwagę na nowego MacBooka Pro, ale wytyka dziwną politykę Apple, której mógłby nie popierać Steve Jobs.

Dzisiejsza zapowiedź całkowicie nowego MacBooka Pro dodaje cienkiego, lekkiego, mocnego laptopa do portfolio produktów Apple. Na pierwszy rzut oka jest to imponujący produkt, który dołącza do listy. Czy Apple nie traci jednak koncentracji, skupienia, poprzez dodanie nowego MacBooka Pro przy jednoczesnym zachowaniu starszej wersji? (...)
Wydaje się to być niezgodne ze strategią Jobsa. Kiedy nadszedł czas (lub kiedy on i jego współpracownicy uznali, że już czas) by przejść na nową platformę, standard, firma wykonywała ruch. Wykonywała go w całości. Zachowanie trzech 13-calowych linii laptopów brzmi jak czasy, gdy Jobs odszedł z Apple i portfolio produktów firmy momentalnie napuchło jak balon.

CNN również zwraca uwagę na nowe MacBooki , ale podkreśla także reakcje giełdy.

Konferencja Apple Worldwide Developer Conference była pełna zapowiedzi, ale prawdopodobnie najbardziej pociągająca była linia szybszych i tańszych laptopów MacBook.
Pomimo wszystko, nowe produkty nie wystarczyły by wywindować akcje Apple, które ostatnio osłabły razem z resztą rynku. Ceny akcji pozostały relatywnie bez zmian w poniedziałek.

Tymczasem BBC wspomina o ponownym braku zapowiedzi telewizji od Apple , choć w relacji z konferencji nie pominięto żadnego z zapowiedzianych produktów i aplikacji.

Firma zapowiedziała także odświeżone modele MacBooka Pro i MacBooka Air. (...) Ponownie jednak nie zmaterializowały się przewidywania dotyczące tego, że Apple zapowie swoją telewizję, o której plotkuje się od dawna.

Bloomberg pisze natomiast o współpracy Apple z Facebookiem i kroku amerykańskiej firmy w kierunku Państwa Środka.

Nawet w chwili, gdy Apple zacieśnia współpracę z Facebookiem, będzie także konkurował z właścicielem najbardziej popularnego serwisu społecznościowego świata w temacie sprzedaży aplikacji. Facebook otworzył sieciowy bazar w zeszłym tygodniu. Sklep Google ma ponad pół miliona aplikacji, a Microsoft zgromadził wokół siebie firmy designerskie, zatrudnił stażystów i wysłał inżynierów na wycieczkę wokół świata, by zapełnić półki swojego sklepu z aplikacjami.
(...) Apple dodaje także wyszukiwarkę Baidu jako alternatywę Google dla użytkowników iPhone'a w Chinach. Zmiana ta podkreśla rosnącą rywalizację z Google, który dołączył do takich firm jak Samsung, by rzucić wyzwanie iPhone'owi i iPadowi.

Z interesującej perspektywy na dzisiejszą konferencję spojrzał Przemysław Pająk z rodzimego bloga technologicznego Spider's Web . Uważa on, że uczeń (Cook) mógł już przerosnąć mistrza (Jobs).

Dzisiejsza konferencja Apple'a przyniosła wiele nowości - chyba najwięcej od czasów, kiedy śledzę konferencje tej firmy, czyli równo od dekady. Apple zaktualizował dziś zarówno produkty software'owe, jak i hardware'owe, coś co nie zdarzało się dotychczas często. To oznacza jedno - Apple staje się wielką firmą technologiczną także w wymiarze korporacyjnym. (...) Trudno oceniać, czy to już wpływ rządów Tima Cooka, ale fakt faktem, że skalą rozmachu działania dzisiejsze Apple przewyższa Apple Steve'a Jobsa.

Co wydarzyło się podczas dorocznej konferencji Apple WWDC 2012 w Cupertino? Przekonaj się >>

Więcej o: