Linus Torvalds, twórca Linuxa z wypiekami na twarzy... soczyście pozdrawia Nvidię

To mogło być jedno z najspokojniejszych spotkań Linusa Torvaldsa ze studentami. Niestety, z sali padło pytanie, które ubodło twórcę Linuxa do żywego.

Linus Torvalds spotkał się ze studentami w Uniwersytecie Aalto w Helskinkach. Opowiadał o Linuxie, którego jest współtwórcą, o sprzętowych niuansach, o programowaniu i grach open-source. Nic nie zapowiadało zaostrzenia klimatu. Ze strony studentów padło jednak pytanie o komentarz do oświadczenia Nvidii. Wcześniej, amerykańska firma zapowiedziała, że nie zamierza już zapewniać Linuxowi wsparcia w swoich produktach.

Torvalds stwierdził, że rzeczywiście Nvidia jest jednym z producentów, którzy sprawiają mu najwięcej problemów. Tym bardziej, że stała się poważnym graczem na rynku urządzeń z Androidem. Od słowa do słowa wypowiedź się zaostrzała, aż Torvalds przyznał, że Nvidia jest najgorszą firmą, z która do tej pory przyszło mu współpracować. Aby podkreślić swój stosunek do amerykańskiego producenta podzespołów, wyciągnął rękę w stronę kamery, wystawił środkowy palec i soczyście pozdrowił Nvidię.

Linus TorvalsLinus Torvals fot. Aalto University/YouTube

Poniżej materiał z całego spotkania. Pytanie o komentarz do stanowiska Nvidii rozpoczyna się po 48 minucie. Gorąco zachęcamy jednak do obejrzenia całości.

 
Więcej o: