Czym różni się tablet Microsoftu od iPada? Sprawdzamy

Microsoft właśnie zaprezentował dwa tablety Surface, działające pod kontrolą Windows RT i Windows 8 Pro. Zapowiadają się świetnie, jak jednak wypadają w porównaniu z ich największym konkurentem, iPadem?

Microsoft nie podał niestety dokładnej specyfikacji tabletów Surface. Nie wiemy na przykład, jakie baterie zostaną umieszczone w urządzeniach. Suche porównanie specyfikacji Surface oraz iPada wygląda następująco:

iPad ma mniejszy wyświetlacz, ale jednocześnie dużo lepszą rozdzielczość (dzięki sławnej Retinie). Tablety Microsoftu wyposażono w porty USB, co może być bardzo przydatne.

Najwięcej wątpliwości mam jak na razie co do baterii w Surface. O ile wersja z Windowsem RT, dostosowana do urządzeń mobilnych zapewne będzie działać na baterii dość przyzwoicie, tak ciekawi mnie, jak poradzi sobie z tym tablet z Windows 8 Pro oraz procesorem Intela, bardziej zasobożernym niż wersja ARM.

Nie można zapominać też o nakładkach, w które wyposażone są zarówno tablety Microsoftu jak i Apple. Różnica polega na tym, że Smart Cover iPada to nakładka ochronna, która może służyć także za podstawkę dla tabletu, a Touch Cover i Type Cover mogą służyć nie tylko jako ochrona ekranu, lecz także jako klawiatura z touchpadem.

Jak na razie tablety Surface zapowiadają się świetnie. Pamiętajmy jednak, że to nie koniec zamieszania na rynku tabletów - w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja Google I/O, na której może być zaprezentowany Android 5.0, a później w tym roku można spodziewać się jeszcze nowego Kindle Fire Amazonu.

Microsoft Surface

Więcej o: