Policjanci z aplikacjami

Aplikacje, laptopy i koniec papierkowej roboty.

Policja w San Francisco wykona krok w przyszłość. Niewielki, ale zawsze. Funkcjonariusze z amerykańskiego miasta wkrótce zaczną testy programu komputerowego, który pomoże im szybciej wypełniać raporty dotyczące zdarzeń, którymi się zajmowali.

Na dobry początek, firma HP dostarczy policji z San Francisco 60 laptopów z zainstalowanym programem do wypełniania raportów. Dzięki niemu funkcjonariusze nie będą musieli wracać na komisariat by to zrobić, do czego są zmuszeni obecnie. Przewiduje się, że pozwoli im to zaoszczędzić od trzech do czterech godzin dziennie, które przeznaczą chociażby na wykonywanie dodatkowych patroli.

To jednak nie koniec. Firma ArcTouch pracuje nad specjalną aplikacją na smartfony, która jeszcze bardziej usprawni pracę funkcjonariuszy. Pozwala ona tworzyć raporty poprzez dyktowanie ich do telefonu. Oszczędność czasowa powinna więc być jeszcze większa. Aplikacja będzie także umiał identyfikować samochody. Wystarczy, że policjant zrobi zdjęcie tablicy rejestracyjnej auta, a na jego smartfon zostaną wysłane informacje o samochodzie.

Produkt ArcTouch ma być gotowy za nie mniej niż sześć miesięcy. Program komputerowy i laptopy trafią w ręce policjantów już wkrótce. Otrzymają je wybrani funkcjonariusze spośród tych, którzy w tym roku ukończą akademię policyjną.

[za: The Verge ]

Więcej o: