Polscy studenci walczą o zwycięstwo w konkursie Microsoftu

6 lipca oficjalnie rozpoczął się Imagine Cup 2012 - konkurs dla studentów, zwany także "olimpiadą nowych technologii". Biorą w nim udział drużyny studentów z całego świata, w tym trzy z Polski.

Organizowany przez Microsoft Imagine Cup organizowany jest od 2003 roku. Finały odbywają się każdego roku w innym miejscu - w tym roku w Sydney. Imagine Cup jest największym na świecie konkursem technologicznym dla studentów. Wśród celów, które stawiają przed sobą organizatorzy jest m.in. wspieranie rozwoju naukowego, innowacyjności oraz przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Zadaniem uczestników jest rozwiązywanie kluczowych problemów stojących przed ludzkością.

W ramach Imagine Cup zachęcamy studentów do marzeń. A później umożliwiamy im ich spełnienie

mówił podczas ceremonii otwarcia Imagine Cup 2012 Walid Abu-Hadba, wiceprezes działu rozwoju w Microsofcie.

Trzy polskie zespoły walczą o prestiżowe zwycięstwo

Do światowych finałów dotarły trzy polskie zespoły. Zespół ARMED z WAT zwyciężył w polskich finałach w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Studenci WAT stworzyli aplikację na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie min i niewypałów. Zespół The Stack z Politechniki Gdańskiej napisał aplikację na Windows Phone, dzięki której na telefonie można nauczyć się alfabetu Braile'a. The Stack zwyciężył w kategorii Windows Phone Challenge. Z kategorii Kinect Fun Lab Challange startuje zespół Flexify z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci opracowali sposób rehabilitacji dla dzieci wykorzystujący kontroler Kinect - dzieci wykonują ćwiczenia w ramach zabawy.

Jedziemy po trzy zwycięstwa

mówił Tadeusz Golonka, mentor w konkursie Imagine Cup.

Pomóż Polakom wygrać Nagrodę Publiczności

Dwie polskie drużyny ubiegają się dodatkowo o Nagrodę Publiczności. Głosować może każdy do 9 lipca. Kolejnego dnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy. Polacy na których można głosować to drużyna The Stack z Gdańska i Flexify z Poznania. Ci ostatni deklarują, że jeśli zwyciężą w kategorii Nagroda Publiczności, to całą nagrodę przekażą akcję Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej

Jutro rozpoczynają się prezentacje z kategorii Projektowanie Gier oraz Projektowanie Oprogramowania. W tej kategorii o zwycięstwo ubiega się polski zespół ARMED.

Więcej o: