Windows Server - tym razem tylko cztery wersje

Nowa serwerowa odsłona systemu operacyjnego Microsoftu ma zadebiutować jeszcze w tym roku, razem z Windowsem 8. Właśnie poznaliśmy edycje, w jakich będzie można ją nabyć.

Microsoft udostępni zaledwie cztery wersje Windows Server 2012: Datacenter, Standard, Essentials oraz Foundation. Używam określenia "zaledwie", ponieważ w poprzednim Windows Server, 2008 R2, mieliśmy do dyspozycji aż dwanaście wariantów. Ograniczenie się do czterech wersji powinno znacznie ułatwić zakup systemu przedsiębiorstwom informatycznym - bo to właśnie dla nich przeznaczony jest przede wszystkim Windows Server.

Najprostsza, kierowana do najmniejszych firm wersja to Foundation, z której będzie mogło korzystać do 15 użytkowników. Nieco bardziej zaawansowana, acz wciąż relatywnie prosta edycja nosi nazwę Essentials - przeznaczona dla maks. 25 użytkowników i kosztująca 425 dolarów za serwer. Dwie pozostałe wersje, Standard i Datacenter, to już w pełni funkcjonalne Windows Server z możliwością wirtualizacji systemu (odpowiednio dwóch i nieograniczonej ich liczby). Ich ceny ustalono na poziomie kolejno: 882 i 4 809 dol.

[Za: Slashgear ]

Więcej o: