Potężny symulator podróży po kosmosie do pobrania za darmo

Nie stać cię na bilet na lot w kosmos? Przenieś się tam z własnego domu.

SpaceEngine to program na komputery PC umożliwiający zwiedzanie całego kosmosu bez konieczności wstawania od peceta. Można dzięki niemu wybrać się w trójwymiarową podróż do każdego znanego zakątka wszechświata. Miejsca, których naukowcom nie udało się jeszcze zbadać aplikacja stworzy sama.

W programie znajdziemy wszystkie rodzaje znanych ciał niebieskich. Obejrzymy więc planety, ich księżyce, gwiazdy, asteroidy czy całe galaktyki. Użytkownik ma całkowitą swobodę ruchu, a kosmos widzi z perspektywy pierwszej osoby. Dla dodatkowego efektu w aplikacji pojawił się także tryb statku kosmicznego i samolotu, który zamienia ją w rodzaj symulatora.

Jakby tego było mało, SpaceEngine wykorzystuje dane zdobyte przez sondy i potrafi wiernie odtworzyć powierzchnię niektórych planet. W przypadku tych, których nie zbadaliśmy, program tworzy wszystko na poczekaniu. Użytkownicy aplikacji mogą pobrać i zainstalować dodatki stworzone przez innych fanów. A jak prezentuje się całość? Naprawdę imponująco. Spójrz zresztą sam.

SpaceEngine można pobrać z jego oficjalnej strony internetowej. Do działania aplikacja potrzebuje komputera z procesorem taktowanym zegarem 2GHz, 2GB pamięci operacyjnej, karty graficznej z 512MB RAM oraz systemu operacyjnego Windows.

Pobierz: SpaceEngine

Zobacz wideo

[za: PCWorld ]

Więcej o: