Miłość kwitnie... na smartfonach?

Nie jest tajemnicą, że portale randkowe cieszą się obecnie sporą popularnością. Zaskoczeniem dla samych twórców okazała się jednak aplikacja Between. W niewiele ponad pół roku pobrało ją aż milion osób.

Between to aplikacja, która łączy dwie osoby izolowanym, zabezpieczonym hasłem kanałem. Mogą za jego pośrednictwem wymieniać się zdjęciami, krótkimi wiadomościami i komunikatami głosowymi, oraz synchronizować kalendarze. Ma to być alternatywa dla osób, które nie chcą się dzielić takimi treściami z resztą świata, za pośrednictwem Facebooka lub Twittera. Jeden z twórców koreańskiej aplikacji na smartfony - Park Jae-Uk twierdzi, że Between to usługa dla par (niemałżeńskich), które nie chcą się afiszować swoim afektem. Nie jest to więc portal randkowy w czystej postaci.

Aplikacja okazała się sporym sukcesem w Azji. Jak wykazują statystyki, dziennie przez Between przepływa aż 4,6 miliona wiadomości i ponad 350 tysięcy zdjęć. Co prawda aplikacja nie cieszy się dużą popularnością poza Koreą (aż 75% jej użytkowników stanowią Koreańczycy z południa), ale doceniono ją już także poza półwyspem. Zdążyła już zebrać kilka nagród w międzynarodowych konkursach.

Twórcy nie chcą zmarnować szansy i opracowują strategie wejścia na inne rynki. Between już teraz dostępne jest w 14 językach, na telefony z iOS i Androidem. Żeby jednak na poważnie zagościć na europejskim, czy amerykańskim rynku trzeba ją jeszcze odrobinę dostosować do potrzeb i zwyczajów nowych odbiorców.

 

[za Phys.org ]

Zobacz także:

Więcej o: