Vyclone: nakręć filmik, bądź jedną kamerą z wielu

Vyclone to naprawdę niezwykły program. Kręcenie filmików komórką właśnie wchodzi na nowy poziom.

Z jednej strony Vyclone to po prostu Instagram przeznaczony dla plików wideo. Można nakręcić filmik, nałożyć na niego jakiś filtr i podzielić się nim ze swoimi znajomymi. Wrzucić od razu na Facebooka, komentować, dzielić się i tak dalej. Jest wszystko, co być musi.

Vyclone to jednak także coś więcej. Dzięki funkcji geolokalizacji program rozpoznaje, jacy inni użytkownicy tej aplikacji w tym samym czasie i w tym samym miejscu mogli nakręcić filmiki. Następnie jest w stanie połączyć je w jedną, ciągłą, korzystając przy tym ze ścieżki dźwiękowej z jednego z nich. To trochę tak, jakby kręcić smartfonami wideo na kilka kamer. Efekt jest naprawdę dobry. Poniżej filmik nakręcony w redakcji - jeden z redaktorów na potrzeby testów zabawia innych robiąc pajacyki:

 

Tutaj wykorzystaliśmy tylko dwa smartfony. Co byłoby jednak, gdybyśmy mieli ich dużo więcej? I gdybyśmy nie robili pajacyki, ale byli na przykład na wielkim koncercie albo meczu? Efekt mógłby być naprawdę powalający, zwłaszcza, że Vyclone pozwala też na ręczne poprawki w końcowym filmiku.

Przewidujemy tej aplikacji wielką karierę. Na razie dostępna jest tylko na iOS. Jest też zupełnie darmowa.

Więcej o: