Outlook.com - nowa poczta od Microsoftu i milion użytkowników już pierwszego dnia

Microsoft rzuca rękawicę Gmailowi od Google. A imię jej: Outlook.com.

Do tej pory zwrot "poczta od Microsoftu" kojarzył się wyłącznie z niezbyt ładnym (z wyglądu i z adresu), niezbyt intuicyjnym i nieco przestarzałym Hotmail.com. Jeśli jednak z niego korzystacie, wiedzcie, że dni waszego konta są policzone - nadeszło nowe, Outlook.com

Nowa poczta od Microsoftu - Outlook.comNowa poczta od Microsoftu - Outlook.com Outlook.com Pod szyldem zapożyczonym od swojego niesamowicie popularnego programu pocztowego Microsoft zbudował nową usługę pocztową. Nie przypomina ona jednak wcale tego klienta. Gdy po raz pierwszy zalogujecie się na swój adres powita Was biel, minimalistyczny interfejs, delikatne czcionki znane z interfejsu Metro wykorzystywanego w Windows Phone i Windows 8.

Wszystko działa szybko i płynnie dopasowuje się do naszych działań. Nie widać też za wielu reklam. Trzeba przyznać, że Outlook.com udało się zrobić bardzo dobre pierwsze wrażenie. Nic dziwnego, że pierwszego dnia skrzynki założyło ponad milion użytkowników.

 

Konto można założyć za darmo - dostajemy skrzynkę w domenie @outlook.com o nieograniczonej pojemności. Maksymalny rozmiar załącznika to 300MB. Jeśli mieliście konto na Hotmail.com, powinna wam już zostać zaproponowana migracja - stara poczta zniknie za jakiś czas.

Kontakty można zsynchronizować m.in. z Facebookiem, LinkedIn i Twitterem - poczta uzupełni naszą książkę adresową o zdjęcia i inne dane, które są dostępne w tych serwisach. Poczta ma także wbudowany chat oraz wideochat. Za jakiś czas będzie możliwa także integracja ze Skype i zapewne dzwonienie do jego użytkowników. Możliwa jest także zmiana układu i kolorów interfejsu oraz dopasowanie skrótów klawiszowych. Miłośnicy ładu polubią możliwość założenia kilku aliasów (np. imię.nazwisko.spam), które posłużą do sortowania poczty. Outlook obsługuje też podgląd wielu typów załączników, a w przypadku plików Office nawet ich edycję.

Nowa poczta od Microsoftu - Outlook.comNowa poczta od Microsoftu - Outlook.com Outlook.com

Ważną zaletą dla krytyków polityki Google mogą być zapewnienia Microsoftu, że żaden automat nie czyta naszych maili, by lepiej dopasować do nich treść reklam.

[ Outlook blog ]

Zobacz także:

Więcej o: