Google opóźnia premierę Nexusa Q

Google Nexus Q nie pojawił się w sprzedaży w lipcu - ale według Google to dobra wiadomość.

Nexus Q to nowa propozycja firmy - komputer typu mediacenter z Androidem, zdolny do sterowania domowymi multimediami oraz odtwarzania muzyki streamowanej ze smartofonów czy tabletów. Zapowiedziany został na konferencji I/O 2012 i miał pojawić się w sklepach w lipcu, w cenie 300 dolarów. Tak się jednak nie stało.

Zespół odpowiedzialny za tworzenie urządzenia wyjaśnia, że po prezentacji i obdarowaniu dziennikarzy i twórców aplikacji wczesną wersją urządzenia usłyszeli uzasadnione głosy krytyki. Zdaniem pierwszych użytkowników, Nexus Q obsługuje zbyt małą liczbę usług multimedialnych. W założeniu komputer miał odtwarzać muzykę z Google Music, wideo z Google Play i YouTube. To jednak nie wystarcza klientom. Firma wzięła te głosy pod uwagę i pracuje nad poprawkami. Nie zdradza jednak, co zostanie dodane do urządzenia oraz kiedy faktycznie trafi ono do sprzedaży.

Co jednak z tymi, którzy zamówili urządzenie i liczyli na jego dostawę. Google postanowiło obdarować ich tą samą pierwszą wersją, którą dostali obecni na konferencji - w dodatku otrzymają ją zupełnie za darmo. Nawet jeśli nie będą do końca zadowoleni, to na pewno umili im czekanie na drugi model.

[ Wired ]

Zobacz także:

Więcej o: