Nowy, lepszy SkyDrive. Przetestuj!

Microsoft zaprezentował właśnie ulepszoną wersję swojego wirtualnego dysku. SkyDrive przeszedł przemianę podobną do Outlooka - użytkownicy mogą testować nową stronę serwisu i nowe aplikacje.

Chris Jones poinformował na firmowym blogu, że Microsoft uruchomił właśnie nową wersję serwisu SkyDrive, wirtualnego dysku, do którego dostęp możemy uzyskać zarówno z komputerów stacjonarnych jak i smartfonów oraz tabletów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowy serwis pocztowy Outlook.com, uruchomiony na początku miesiąca, zyskał już dziesięć milionów użytkowników, którzy "wyrażają same pochlebne opinie".

Odwiedzając adres SkyDrive.com możemy zalogować się do swojego konta lub je utworzyć. Serwis znacznie zyskał na funkcjonalności: mamy w nim mini wyszukiwarkę plików, podglądy zawartości, przesyłanie plików metodą "przeciągnij i upuść". O wiele łatwiej też jest dzielić się treściami ze znajomymi, komentować poszczególne pliki, synchronizować je między urządzeniami.

Microsoft stworzył też nowe aplikacje, teraz dostępne są na Windowsa, OS X, Windows Phone, iOSa i Androida. Poprawiono "masę błędów zgłaszanych przez użytkowników".

Osobista chmura Microsoftu może więc bardzo łatwo stać się społeczna - w zakresie, jaki wybierzemy. Jest też bardzo otwarta, bo pozwala dzielić się treściami ze wszystkimi, bez względu na to, jakiego systemu używają.

SkyDrive.com wydaje się działać całkiem wydajnie, przejrzyście i wygodnie. Czy pomoże w promowaniu nowych wersji systemów operacyjnych Windowsa na komputery, tablety i smartfony?

 

Według naszej oceny Microsoft wykonał dobry ruch i oddał w ręce użytkowników przydatne, bezpłatne i funkcjonalne narzędzie. Może dzięki niemu Windows 8 i Windows Phone 8 będzie łatwiej polubić?

[ za windowsteamblog ]

Więcej o: