Apple zarabia na samym iPhonie więcej niż Microsoft na... wszystkim

Kolejny dowód na to, jak gigant i mikrus zamienili się miejscami w niespełna dekadę.

Magazyn Vanity Fair policzył, ile Apple zarabia na samym tylko iPhonie. Sporo. W pierwszym kwartale tego roku firma z Cupertino osiągnęła przychód w wysokości 22,7 miliarda dolarów ze sprzedaży swojego smartfona.

Dla porównania Microsoft przesz trzy ostatnie miesiące minionego roku sprzedał towary i usługi za kwotę 17,41 miliarda dolarów.

Z danych przedstawionych przez firmę badawczą Seeking Alpha wynika, że w ciągu minionej dekady zarówno Microsoft jak i Apple znacząco zwiększyły i przychód i dochód.

Trzeba jednak zauważyć, że to Apple w ciągu ostatnich dwóch lat winduje swoje obroty. Przychód na poziomie 142 miliardów dolarów (MS - 73 miliardy), dochód 38 miliardów (MS - 23 miliardy) może imponować. A jeszcze większe wrażenie robi szybująca w górę cena akcji Apple . Microsoft utrzymuje się z grubsza na tym samym poziomie - ok. 30 dol., za walory Apple trzeba płacić ponad 600 dol.To właśnie ten parametr odzwierciedla najbardziej fakt, że gigant i mikrus zamienili się miejscami. Rynek wierzy, że przyszłością bardziej jest Apple niż Microsoft.

Zbliżająca się premiera iPhone'a 5 z pewnością zwiększy kosmiczne dochody Apple. Ciekawe tylko, czy premiera Windowsa 8, Windows Phone i pierwszego tabletu Surface przyniesie Microsoftowi równie spektakularny sukces.

[ za bgr.com ]

Więcej o: