"Oś czasu" przyprawi Facebooka o ból głowy. Firma pozwana przez Chińczyków

Mogło się wydawać, że niezadowolenie wielu użytkowników z obowiązkowej zmiany profilów na oś czasu będzie jedynym, ale wystarczającym utrapieniem dla Facebooka. Nic z tego.

Tym razem to Chińczycy oskarżają drugą firmę o plagiat i złamanie patentów. Cubic Network zostało założone cztery lata temu przez Xiong Wanli. Na potrzeby swojego a la Pinterest serwisu start-up opracował funkcjonalność podobną do osi czasu - szeregowała w porządku chronologicznym materiały wideo czy zdjęcia użytkowników. A to wszystko w 2008 roku.

Wanli jest przekonany, że to właśnie od niego Facebook podebrał pomysł. Skąd ta pewność? Udzielił wystąpienia nt. swojej osi czasu na Uniwersytecie w Standford. Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, miał być obecny na sali, kiedy Xiong Wanli chwalił się dokonaniami Cubic Network.

Czy rzeczywiście doszło do naruszenia własności intelektualnej, przekonamy się po tym, jak sprawa znajdzie się w sądzie. Niemniej to oznacza dla Facebooka dodatkowe kłopoty z osią czasu. Wielu użytkowników nadal nie jest wdzięczna firmie za to, że zamieniła ich stare profile w nowe, umożliwiające "opowiedzenie historii swojego życia", strony.

Źródło: The Telegraph

Więcej o: