Nowe udogodnienie Google: synchronizacja ustawień wyszukiwania

Preferencje wyszukiwania takie jak ilość wyników prezentowanych na stronie czy ustawienia SafeSearch będą z nami "podróżować" z komputera na komputer. I nie tylko.

Nowa opcja ma poprawić komfort surfowania zarówno kiedy przesiadamy się z komputera na komputer jak i kiedy z jednej maszyny korzysta kilka osób. Preferencje wyszukiwarki mogą być bowiem zapisane w ustawieniach konta Google. Oczywiście, żeby funkcja działała prawidłowo należy założyć lub zalogować się do swojego konta.

Jest też możliwość prostego zapisania ustawień wyszukiwania, wtedy wszystkie osoby korzystające z jednego urządzenia będą używać tych samych preferencji.

Synchronizacja ustawień działa też pomiędzy poszczególnymi urządzeniami mobilnymi. Nie przenosi się z komputera na table czy smartfon i odwrotnie - to dobrze, bo przecież na komputerze możemy wygodnie wyświetlić więcej wyników wyszukiwania jednocześnie niż np. w telefonie.

Ustawienia takie jak ilość wyświetlanych wyników na stronie, poziom filtrowania zawartości SafeSearch, wyświetlanie wyników podczas wpisywania zapytania będą więc  z nami "podróżować" z maszyny na maszynę.

[ za thenextweb ]

Więcej o: